Czyste powietrze

Dnia .

 

 Szanowni Państwo,

Ministerstwo Środowiska zachęca wszystkich mieszkańców powiatu olkuskiego do działań ograniczających emisję szkodliwych dla zdrowia i środowiska zanieczyszczeń powietrza.

Rządowy Program „Czyste Powietrze” adresowany jest do osób fizycznych - właścicieli domów jednorodzinnych, którzy mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości nawet do 53 tys. zł. W powiecie olkuskim, miechowskim i krakowskim program oprócz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska koordynuje pod względem organizacyjnym także Pan Łukasz Kmita.

Dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze” może być przeznaczone m.in. na docieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego. Realizacja inwestycji pozwoli Mieszkańcom na zmniejszenie ilości zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe.

Już 4 października, a więc w przyszły czwartek o godz. 18.00 w Auli Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Fr. Nullo w Olkuszu (dawny Ekonomik) zostanie zorganizowane szkolenie informacyjne prowadzone przez ekspertów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska z Krakowa, na które serdecznie zapraszam.

Jednocześnie pragnę poinformować, że wnioski o dofinansowanie w ramach rządowego programu ,,Czyste Powietrze`` przyjmowane będą wyłącznie w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie.

Osobą wspierającą rząd w realizacji programu ,,Czyste Powietrze`` w Gminie Olkusz jest Pan Łukasz Kmita, który udzieli Państwu wsparcia i niezbędnych informacji.

Z poważaniem