OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14. 04. 2019 NIEDZIELA PALMOWA

1. Niedzielą dzisiejszą, Niedzielą Palmową, rozpoczynamy w liturgii Kościoła Wielki

Tydzień.

Dziś z palmami w rękach wyznajemy wiarę, że Jezus jest obiecanym Mesjaszem.

Dziś o godzinie 19.00 Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Początek o godzinie 19.00 w kościele św. Katarzyny.

2. W poniedziałek, wtorek i środę, tak przed jak i w czasie Mszy św. będzie można

przystąpić do Sakramentu Pokuty. Również w Wielki Piątek po skończonym nabożeństwie aż do godziny 24.00, w konfesjonale będzie obecny ksiądz.

W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę, wszyscy księża będą brali udział w ceremoniach tych dni i nie będzie możliwości przystąpienia do Sakramentu Pokuty

w czasie tych uroczystości.

3. W środę, od godziny 9.00 zapraszamy tak Panie jak i Panów do sprzątania kościoła

na Święta Wielkanocne.

4. Od czwartku rozpoczynają się Uroczystości Triduum Paschalnego.

Patrz druga strona……..

Porządek Wielkiego Tygodnia jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej.

W czasie Triduum Paschalnego można uzyskać odpust zupełny biorąc udział we Mszy św. Wieczerzy Pańskiej, adorując Krzyż w czasie obrzędu liturgicznego w Wielki Piątek oraz odnawiając przyrzeczenia chrztu św. w czasie Wigilii Paschalnej.

Przypominamy również o obowiązku zachowania postu i wstrzemięźliwości w Wielki Piątek. Można spożyć w ciągu dnia tylko jeden posiłek do syta.

Zachęcamy do zachowania postu również w Wielką Sobotę.

5. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę, kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. Tak jak przed świętami Bożego Narodzenia rozprowadzamy świece, tak przed

Świętami Wielkanocnymi są rozprowadzane CHLEBKI MIŁOŚCI.

Wierni, w ramach gestu solidarności z ubogimi będą mogli zakupić i włożyć do koszyczka ze święconką taki chlebek. Chlebek ten, jako swojego rodzaju symbol, może się znaleźć również na wielkanocnym stole. Ofiara za chlebek 5 złotych.

Chlebek jest do nabycia w zakrystii.

7. Już ostatni raz zachęcamy do udziału w pielgrzymce „Margaretek” do Niepokalanowa

dnia 27 kwietnia. Zapisy i informacje u Ks. Przemysława.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Niedzieli” polecamy artykuły:

„Tajemnica Trzech Dni”, to o triduum paschalnym. „Matka Zwycięscy” czy też wywiad

z Maciejem Małysą, który w filmie „Miłość i Miłosierdzie” grał rolę Bł. Ks. Michała

Sopoćko. Polecamy również artykuł „10 lat Pasterzowania w Diecezji”.

9. Spotkanie z Panią Premier Beatą Szydło w Domu Kultury w Wolbromiu dnia 16. 04

WTOREK, o godzinie 16.30.