OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12. 05. 2019 CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.  Niedzielą dzisiejszą rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie

i zakonne. Tak się pięknie złożyło, że to w tym dniu w naszej parafii

przeżywamy dzień seminaryjny. Że to dziś gościmy, Ks. Profesora naszego

Seminarium.

Dziękujemy Ks. Doktorowi, Profesorowi, Dyrektorowi, Kanonikowi,

Ks. Michałowi za obecność w tym dniu seminaryjnym w naszej parafii.

Dziękujemy, jak zawsze, za piękne słowo do nas skierowane.

2. W poniedziałek, 13 dzień miesiąca maja. Rozpoczynamy tym dniem nabożeństwa

fatimskie, które każdego miesiąca, dnia 13, będą odprawiana do października.

O godz. 18.00 zbieramy się w dolnym kościele, z którego w procesji przeniesiemy

figurę MB Fatimskiej do kościoła górnego, gdzie zostanie odprawiona Msza św.

oraz nabożeństwo fatimskie, które będzie trwało do godziny 20.00

3. W najbliższą niedzielę, 19 maja, dzieci z klasy trzeciej przystąpią do pierwszej

Komunii Świętej, w czasie Mszy św. o godzinie 12.00.

W związku z pierwszą Komunią Świętą podajemy następujące informacje:

W czwartek o godzinie 16.30 odnowienie przez dzieci przyrzeczeń chrzcielnych oraz spowiedź dzieci, rodziców, chrzestnych i najbliższej rodziny.

W piątek od godziny 9.00 będzie sprzątanie i przygotowanie kościoła na uroczystości komunijne. Prosimy o przybycie przynajmniej jednej osoby od każdego dziecka.

Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji dzieci, aby Chrystus, którego przyjmą w Komunii św. był zawsze obecny w ich życiu.

Również 19 maja na Mszy św. o godz. 14.00 do pierwszej Komunii Św. przystąpią

dzieci z OREW-u. Módlmy się również w intencji tych dzieci.

4. W czwartek przypada święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika,

patrona Polski.

5. W sobotę w Seminarium w Częstochowie Dzień Otwartych Drzwi. Spotkanie dla

ministrantów. Serdecznie zapraszamy.

6. I jak zawsze zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś dwumiesięcznik dla

dzieci „Tęcza”. Miesięcznik „Cuda i Łaski Boże” oraz tygodnik „Niedziela” a

w nim: W Tygodniu Modlitw o Powołania – sylwetki niezwykłych ludzi.

O kapłanie, którego życiorys mógłby stać się filmowym scenariuszem, Bożym

zapaleńcu, ks. Andrzeju Urbański. O św. Matce Teresie z Kalkuty opowiada bliski

świętej. Wreszcie artykuł „Nadeszli bluźniercy” z pytaniem co my katolicy na to?

Kogo my popieramy? Kartka w rękach wyborców będzie tego dowodem.