Zakończenie szkoły modlitwy

Dnia .

Rekolekcje Trzech Tygodni

(Uwagi dodatkowe)

 Siedem spotkań o modlitwie, w ramach „Hieronimianum”, może stanowić tydzień osobistych rekolekcji. Wówczas każdy kolejny dzień to lektura jednej części (wsłuchiwanie się w nauki naszych mistrzów duchowości), do której należy dołączyć kilka chwil modlitwy.

To istotne, bowiem najgorszym pomysłem byłoby mówienie (czytanie) o modlitwie – bez modlitwy. Cóż z tego, że wiele wiesz „o” modlitwie, jeżeli nie znajdujesz czasu na codzienne uwielbienie Pana Boga? Pomocą w praktykowaniu codziennej modlitwy niechaj będzie Niebieska koronka, czyli modlitwa „ulepiona” z trzech wielkich modlitw: różańca świętego, Tajemnicy szczęścia świętej Brygidy Szwedzkiej i koronki do Bożego Miłosierdzia świętej Siostry Faustyny. Instrukcja obsługi indywidualnych rekolekcji jest zatem prosta: siedem dni – siedem tekstów – siedem razy Niebieska koronka.

Kto chętny, ten może „pójść za ciosem”… i zaplanować kolejne dwa tygodnie własnych mini-rekolekcji. Codziennie jeden rozdział Pisma świętego plus modlitwa. A potem tydzień z psalmami: codziennie jeden psalm i modlitwa. Po takich trzech tygodniach refleksji i odmawiania Niebieskiej koronki, staniesz się niebieski! Taki jest właśnie plan: idziemy jako pielgrzymi doczesności, by wejść do królestwa niebieskiego.

Siedem tekstów biblijnych:

Łk 18 – Iz 43 – J 3 – Mdr 7 – Jk 4 – Joz 24 – Łk 24

Siedem psalmów:

Ps 84 – Ps 42 – Ps 90 – Ps 143 – Ps 27 – Ps 63 – Ps 8