OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16. 06. 2019 NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Dziś wyznajemy jedną z największych tajemnic naszej wiary. Jest jeden Bóg, ale w

trzech osobach :  Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty.

1. W środę zakończenie roku szkolnego 2018/19.

O godzinie 8.00 zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie roku szkolnego na

którą zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców oraz rodziców.

1. W czwartek uroczystość Bożego Ciała.

Dzień, w który publicznie wyznajemy naszą wiarę, uczestnicząc w procesji Eucharystycznej. Msze św. o godzinie 7.30, 9.00, 12.00 i 16.00.

Po Mszy św. o godzinie 9.00 wyruszy procesja ulicami :

Leśną, Młyńską, Fabryczną, Sportową i Kamiennogórską. Ołtarze będą:

Przy ul. Leśnej u Państwa Salamon, przy ul. Fabrycznej u Państwa Sosnowskich

Państwa Kanp oraz Państwa Gurbielów.

Sąsiadów, mieszkańców bloków, zachęcamy do włączenia się w tę akcję

budowania ołtarzy. Bardzo często nikt nie pomaga tym, którzy budują ołtarze stąd

naprawdę wielka wdzięczność wobec tych, którzy przyjęli propozycję zrobienia

ołtarza.

Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów. Zwłaszcza dzieci komunijne oraz te mniejsze. Próba sypania kwiatów we wtorek o godz. 17.30. Zakończy się już w środę rok szkolny, mamy jednak nadzieję, że nie zabraknie dzieci na procesji Bożego Ciała, że nie wszystkie opuszczą już Wolbrom. Prosimy o zabranie poduszek, sztandaru, feretronów     i baldachimu. Zapraszamy orkiestrę. Przede wszystkim zapraszamy was do licznego udziału w procesji.

Do wyznania wiary w tę Wielką Tajemnicę naszej wiary, jaką jest Eucharystia.

Zapraszamy również do przychodzenia na Mszę św. o godz. 18.00 i procesję wokół kościoła w oktawie Bożego Ciała. W najbliższą niedzielę procesja wokół kościoła po Mszy św. o godz. 16.00.

Zapraszamy również na Msze św. które zostaną odprawione za tych, którzy przygotowali ołtarze i tak: w najbliższą niedzielę Msza św. o godz. 7.30 za przygotowujących pierwszy ołtarz – ul. Leśna a o godz. 10.30 za przygotowujących drugi ołtarz. Zaś w czwartek na zakończenie oktawy o godz. 18.00 Msza św. za przygotowujących trzeci i czwarty ołtarz.

1. Przypominamy ogłoszenie z ubiegłej niedzieli o pielgrzymce do Siwcówki dnia
  2. 06. 2019. Wyjazd o godz. 7.00, zapisy w zakrystii.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Niedzieli” artykuły nawiązujące do

dzisiejszej uroczystości jak również Uroczystości Bożego Ciała. Ponadto artykuły:

„Chrześcijanka w islamie” oraz „Dzieją się cuda”. „Mój Biegun” to wywiad

z niepełnosprawnym Janem Mela, który zdobył oba bieguny.

1. Zmiany. Znamy nowego proboszcza, którym jest Ks. Włodzimierz Wiecha, proboszcz

z Braciejówki. Ks. Piotr Ryż został przeniesiony do parafii M. B. Różańcowej w

Sosnowcu.