Ogłoszenia duszpasterskie – XV Niedziela Zwykła – 14 lipca 2019 roku

1. Przeżywamy dziś XV Niedzielę Zwykłą. W tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek, 15 lipca – św. Bonawentury – biskupa i doktora Kościoła;

- we wtorek, 16 lipca – NMP z Góry Karmel.

2. Wspólnota Świeckiego Karmelu organizuje pielgrzymkę autokarową do Czernej na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej w sobotę, 20 lipca br. Wyjazd spod kościoła o godzinie 7:00, koszt 30 zł, zapisy w zakrystii.

3. W najbliższą niedzielę, 21 lipca rozpoczynamy XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W tym dniu po każdej Mszy świętej będziemy błogosławić pojazdy. Zachęcamy wszystkich kierowców do modlitwy o bezpieczeństwo na drogach oraz do wsparcia akcji MIVA POLSKA – 1 grosz za 1 kilometr. Te ofiary przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy na całym świecie.

4. Przy plebanii pojawiły się pojemniki PCK na odzież i inne tekstylia (pościel, zabawki, obuwie). Szczegółowe informacje znajdziemy na kontenerach. Zachęcamy do wsparcia najbiedniejszych z naszej okolicy.

5. W czwartek Wspólnota UBOGACENI zaprasza na Mszę świętą i adorację o godzinie 19:00. Spotkanie odbędzie się w górnym kościele. Serdecznie zachęcamy do udziału w modlitwie.

6. Jak w każdą niedzielę, zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim życzymy udanego nowego tygodnia.