Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła – 15 września 2019 roku

1. W dniu wczorajszym przeżywaliśmy nasz odpust parafialny. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie asysty parafialnej oraz wspólną modlitwę i upraszanie łask dla całej naszej parafii.

2. W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Modlimy się za nauczycieli, wychowawców oraz dzieci i młodzież. W najbliższych dniach będziemy wspominać:

- w poniedziałek – świętych męczenników Korneliusza i Cypriana

- w środę – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży

- w czwartek – św. Andrzeja, Pawła i towarzyszów, męczenników koreańskich

- w sobotę – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

3. W najbliższy wtorek, 17 września wspominamy dzień konsekracji naszej świątyni. Uroczystego aktu poświęcenia dokonał biskup Adam Śmigielski 17 września 2000 roku. Polecajmy Bogu wszystkich ofiarodawców, budowniczych i tych, którzy po dziś dzień troszczą się o nasz parafialny kościół.

4. W sobotę zapraszamy ministrantów, scholkę parafialną oraz wszystkich chętnych chłopców do służby przy ołtarzu Pana Jezusa i dziewczynki do chwalenia Pana Boga śpiewem na wspólną zabawę i grilla przy plebanii. Początek o godzinie 10:00.

5. W czwartek o godzinie 19:00 wspólnota Ubogaconych zaprasza na Mszę świętą, spotkanie z siostrami oraz adorację.

6. Kontynuujemy przygotowanie naszej młodzieży do sakramentu bierzmowania, które odbędzie się w tym roku szkolnym. Prosimy, aby osoby, które z różnych przyczyn nie przyjęły tego sakramentu, a wyrażają taką wolę i gotowość, zgłosiły się do końca września do księdza Przemysława, który odpowiada za przygotowanie. Przypominamy przy tym, że miejscem przyjmowania sakramentów jest parafia zamieszkania, a nie np. miejsce pobierania nauki. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim życzymy błogosławionego nowego tygodnia.