Ogłoszenia duszpasterskie - Poniedziałek Wielkanocny - 13 kwietnia 2020 roku

1. Przeżywamy dziś Poniedziałek Wielkanocny i trwamy w Oktawie Zmartwychwstania Pańskiego. Tradycyjnie swoimi ofiarami złożonymi na tacę wspieramy uczelnie katolickie w Polsce. W najbliższy piątek, ze względu na uroczyste obchody oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje post.

2. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Od godz. 15:00 będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z nabożeństwem do Miłosiernego Pana Jezusa.

3. W związku z epidemią koronawirusa przesunięty zostaje termin I Komunii świętej oraz bierzmowania. I tak, I Komunia święta będzie w sobotę 27 czerwca – jeśli sytuacja w kraju na to pozwoli; natomiast bierzmowanie odbędzie się w miesiącu grudniu. Dokładne terminy podamy później. Prosimy rodziców jak i samych kandydatów, aby ten czas wykorzystać na prywatne przygotowanie zwłaszcza przez codzienną modlitwę.

4. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszego kościoła do Świąt. Szczególne podziękowanie ks. Przemysławowi za wykonanie ciemnicy, Grobu Pańskiego oraz przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego oraz ministrantom i lektorom za ich piękną posługę w tym ważnym i trudnym czasie. Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Serdeczne podziękowania składamy Państwu Będkowskim za okazane wsparcie.

5. Polecamy nowy numer naszej gazetki parafialnej oraz prasę katolicką: „WPIS” oraz świąteczną „Niedzielę” na dwa tygodnie w cenie 10 zł.