Ogłoszenia duszpasterskie - XVIII Niedziela Zwykła - 2 sierpnia 2020 roku

1. Przeżywamy dziś XVIII Niedzielę Zwykłą. Dzisiaj przypada również odpust Porcjunkuli. Można zyskać odpust zupełny. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, Komunia święta, nawiedzenie kościoła i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga w intencjach Ojca świętego oraz brak przywiązania do najmniejszego nawet grzechu.

2. W tym tygodniu będziemy wspominać w liturgii:

• wtorek 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów;
  • w czwartek 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego; I czwartek miesiąca sierpnia, o godz. 17:30 adoracja prowadzona przez Wspólnotę Świeckiego Karmelu;
  • we w piątek 7 sierpnia – I piątek miesiąca sierpnia; po Mszy świętej o godz. 7:00 nabożeństwo wynagradzające NSPJ oraz nawiedzenie naszych chorych parafian; popołudniu od godz. 17:00 adoracja Pana Jezusa oraz możliwość spowiedzi;
  • w sobotę 8 sierpnia – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu.

3. W dniach od 7 do 8 sierpnia na terenie naszej parafii będzie przebywać piesza pielgrzymka archidiecezji krakowskiej. W piątek o godz. 20:00 zapraszamy na wspólne czuwanie z pielgrzymami w naszym kościele, a w sobotę o godz. 7:00 na Eucharystię.

4. Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania w ramach naszej diecezjalnej pielgrzymki. Pomocą mogą służyć przygotowane modlitewniki, które możemy znaleźć na stoliku z prasą katolicką.

5. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela” oraz czasopismo „WPIS”. Jest dostępny także nowy numer naszej gazetki parafialnej, w którym znajdziemy m.in. bieżące informacje, artykuły o ojcostwie Boga oraz o patronie proboszczów. Serdecznie polecamy.

6. Na czas nowego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.