OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28. 05. 2017 WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Wpatrzeni dziś w Chrystusa wstępującego do nieba pomyślmy, czy droga, którą idziemy w tym ziemskim pielgrzymowaniu, prowadzi nas również do nieba.
  2. W środę, Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. To druga, po Uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego, uroczystość związana z naszą świątynią. W kaplicy Maryjnej mamy figurę Maryi przedstawiającą Jej nawiedzenie, nawiedzenie św. Elżbiety i Zachariasza. Zachęcamy w tym dniu do liczniejszego udziału we Mszach św. czy to o godzinie 7.00 czy o godzinie 18.00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21. 05. 2017 SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiaj na Mszy św. o godzinie 12.00 dzieci z klasy trzeciej przystąpią /przystąpiły/ do Komunii Świętej. O godzinie 14.00 do Komunii Świętej przystąpią /przystąpiły/ dzieci z OREW-u. Módlmy się w intencji tych dzieci, aby ich serca zawsze były otwarte dla Chrystusa a ich życie zawsze zgodne z nauką Chrystusa.
    Trwa miesiąc maj. Wraz z dziećmi komunijnymi zapraszamy na nabożeństwa majowe. Zapraszamy w tym ostatnim tygodniu zwłaszcza dzieci i młodzież, których obecność na nabożeństwach majowych jest zerowa.
  2. W najbliższą sobotę klerycy V roku naszego seminarium przyjmą święcenia diakonatu. Módlmy się w ich intencji.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30. 04. 2017 TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Przeżywamy dziś niedzielę zwaną Niedzielą Biblijną. Niedziela dzisiejsza jest również Niedzielą Narodowego Czytania Pisma Świętego. „Weź i Czytaj” list św. Pawła Apostoła do Galatów. Najlepiej by było przeczytać cały List do Galatów, lecz jeśli nie cały, to choć tyle, ile wskazuje zabrana karteczka o której mówił Ks. Tobiasz. Zachęcamy również do uczestnictwa we Mszach świętych tygodnia biblijnego, który jest przed nami.
  2. W poniedziałek, 1 maja, wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika – Patrona ludzi pracy. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14. 05. 2017 PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W dniu wczorajszym przeżywaliśmy setną rocznicę pierwszego objawienia fatimskiego. Niech ta rocznica i spojrzenie na figurę MB Fatimskiej skłoni nas do zainteresowania się i pogłębienia znajomości objawień fatimskich.
  2. We wtorek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika. Św. Andrzej Bobola jest Patronem Polski i Warszawy. W poniedziałek, wtorek i środę na Mszy św. popołudniowej powiemy o trzech objawieniach się św. Andrzeja Boboli.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23. 04. 2017 NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOZEGO

1. Dzisiaj druga niedziela wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Msza św. o godzinie 12.00 zostanie odprawiona /była odprawiona/ w intencji osób prywatnych oraz Zakładów Pracy, które wspierają nasz Zespół Charytatywny. Składamy również podziękowanie pracującym w Zespole Charytatywnym.
    Niedziela dzisiejsza rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Modlitwą i darem materialnym wspieramy potrzebujących. Dlatego ofiary z dzisiejszej niedzieli są przeznaczone na Caritas, czyli dzieła miłosierdzia Kościoła. Ofiarą, którą złożymy do puszki chcemy wyrazić solidarność z narodem syryjskim, przede wszystkim ze zrujnowanym Aleppo.