OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22. 04. 2018 CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

Niedziela dzisiejsza rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej.

Chcemy w najbliższym tygodniu realizować prośbę Jezusa Chrystusa : „Żniwo jest wielkie ale robotników mało, proście więc Pana żniwa, aby wysłał robotników na żniwo swoje”.

W naszej parafii ostatnie święcenia kapłańskie były 10 lat temu. Mamy więc powód, aby prosić o nowe powołania do kapłaństwa.

Cieszymy się zaś z tego, że młoda dziewczyna z naszej parafii wstąpiła do zakonu.

Módlmy się więc za Nią, aby owocnie przeszła pierwsze stopnie do osiągnięcia celu.

W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika – Głównego Patrona naszej Ojczyzny.

W środę, święto św. Marka Ewangelisty – dzień modlitw o urodzaje.

We wtorek po Mszy św. o godzinie 18.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą

się do Sakramentu Bierzmowania.

Zaś w środę o godzinie 17.00, spotkanie z dziećmi, które w miesiącu maju

przystąpią do pierwszej Komunii Świętej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś miesięcznik dla dzieci „Mały Gość”

w zakrystii. W „Niedzieli” o nowej adhortancji papieża Franciszka

„Gaudete et exultate”. O św. Wojciechu, „Z Czech przez Polskę do nieba” „O wierze Zofii Kossak”. O siostrach w Św. Katarzynie w górach Świętokrzyskich czy też artykuł „W drodze do złotego jubileuszu”, czyli o uroczystościach upamiętniających 50 rocznicę koronacji figury Matki Bożej Anielskiej z Dąbrowy Górniczej.

W zakrystii jest jeszcze do nabycia Śpiewnik Pieśni Patriotycznych.

Dnia 2 maja po Mszy św. o godzinie 18.00, zgromadzimy się w świątyni, aby

wsłuchiwać się w patriotyczne recytacje i śpiewać patriotyczne pieśni.

Już dziś zapraszamy do licznego udziału w tej patriotycznej godzinie.

Od 2 do 8 lipca nasza diecezja współorganizuje Festiwal Życia w Kokotku.

Szczegółowe informacje na plakacie i ulotkach w dolnym kościele.

Wspomnienia...

Dzięki uprzejmości żonie ś.p. pana Teresie Kajda oraz niezłomnej parafiance w zdobywaniu pamiątkowych zdjęć naszej parafii - pani Elżbiecie Szczepara - udostępniamy dzisiaj zdjęcia z Pieszych Pielgrzymek do Częstochowy z lat 1995 - 1998.

Piesza Pielgrzymka do Częstochowy 1995 Piesza Pielgrzymka do Częstochowy 1995 Piesza Pielgrzymka do Częstochowy 1995

Piesza Pielgrzymka do Częstochowy 1996 Piesza Pielgrzymka do Częstochowy 1996 Piesza Pielgrzymka do Częstochowy 1996 Piesza Pielgrzymka do Częstochowy 1996 Piesza Pielgrzymka do Częstochowy 1996

Piesza Pielgrzymka do Częstochowy 1997 Piesza Pielgrzymka do Częstochowy 1997 Piesza Pielgrzymka do Częstochowy 1997 Piesza Pielgrzymka do Częstochowy 1997

Piesza Pielgrzymka do Częstochowy 1998 Piesza Pielgrzymka do Częstochowy 1998 Piesza Pielgrzymka do Częstochowy 1998 Piesza Pielgrzymka do Częstochowy 1998 Piesza Pielgrzymka do Częstochowy 1998

W galerii znajduje się również Procesja i Bierzmowanie z ok. 1998 roku.

Procesja oraz Bierzmowanie - ok. 1998r Procesja oraz Bierzmowanie - ok. 1998r Procesja oraz Bierzmowanie - ok. 1998r Procesja oraz Bierzmowanie - ok. 1998r Procesja oraz Bierzmowanie - ok. 1998r

Natomiast w zakładce Multimedia znajdą Państwo film: Pamiątka Pogrzebu Ks. Kanonika Stanisława Ziętka - Pierwszego Proboszcza Naszej Parafii. Film został udostępniony przez panią Zofię Nawrot.

Dziękujemy Bardzo za udostępnienie zdjęć oraz filmu pani Teresie Kajda, Zofii Nawrot i Elżbiecie Szczepara.

Zachęcamy również parafian do przesyłania pamiątkowych zdjęć związanych z naszą parafią (np. Komunia, Bierzmowanie czy też budowy kościoła). Zdjęcia lub filmy można wysłać do  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..