Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę 9-13 sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – XV Niedziela Zwykła – 14 lipca 2019 roku

1. Przeżywamy dziś XV Niedzielę Zwykłą. W tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek, 15 lipca – św. Bonawentury – biskupa i doktora Kościoła;

- we wtorek, 16 lipca – NMP z Góry Karmel.

2. Wspólnota Świeckiego Karmelu organizuje pielgrzymkę autokarową do Czernej na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej w sobotę, 20 lipca br. Wyjazd spod kościoła o godzinie 7:00, koszt 30 zł, zapisy w zakrystii.

3. W najbliższą niedzielę, 21 lipca rozpoczynamy XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W tym dniu po każdej Mszy świętej będziemy błogosławić pojazdy. Zachęcamy wszystkich kierowców do modlitwy o bezpieczeństwo na drogach oraz do wsparcia akcji MIVA POLSKA – 1 grosz za 1 kilometr. Te ofiary przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy na całym świecie.

4. Przy plebanii pojawiły się pojemniki PCK na odzież i inne tekstylia (pościel, zabawki, obuwie). Szczegółowe informacje znajdziemy na kontenerach. Zachęcamy do wsparcia najbiedniejszych z naszej okolicy.

5. W czwartek Wspólnota UBOGACENI zaprasza na Mszę świętą i adorację o godzinie 19:00. Spotkanie odbędzie się w górnym kościele. Serdecznie zachęcamy do udziału w modlitwie.

6. Jak w każdą niedzielę, zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim życzymy udanego nowego tygodnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30. 06. 2018 TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W środę św. Tomasza Apostoła.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca.

W czwartek o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o godz. 18.00. Adorację prowadzą członkowie świeckiego Zgromadzenia Karmelitańskiego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23. 06. 2019 DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj w dwunastą niedzielę zwykłą obchodzimy dzień Ojca.

Po Mszy św. popołudniowej wystawienie Najśw. Sakramentu i procesja wokół

Kościoła.

2. W poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Dwie uroczystości

odpustowe w naszym dekanacie: w Jangrocie i Porębie Górnej.

Zakończenie szkoły modlitwy

Rekolekcje Trzech Tygodni

(Uwagi dodatkowe)

Siedem spotkań o modlitwie, w ramach „Hieronimianum”, może stanowić tydzień osobistych rekolekcji. Wówczas każdy kolejny dzień to lektura jednej części (wsłuchiwanie się w nauki naszych mistrzów duchowości), do której należy dołączyć kilka chwil modlitwy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16. 06. 2019 NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Dziś wyznajemy jedną z największych tajemnic naszej wiary. Jest jeden Bóg, ale w

trzech osobach :  Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 09. 06. 2019 ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny.

O godz. 17.15 poświęcenie pól w Brzozówce.

2. W poniedziałek drugi dzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Święto NMP Matki Kościoła.

Msze św. o godzinie 7.30, 10.30 oraz 18.00.