OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 09. 04. 2017 NIEDZIELA PALMOWA

1. Niedzielą dzisiejszą, Niedzielą Palmową, rozpoczynamy w liturgii Kościoła Wielki Tydzień. Dziś z palmami w rękach wyznajemy wiarę, że Jezus jest obiecanym Mesjaszem.
  2. W poniedziałek, wtorek i środę, tak przed jak i w czasie Mszy św. będzie można jeszcze przystąpić do Sakramentu Pokuty.
    W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę, wszyscy księża będą brali udział w ceremoniach tych dni i nie będzie możliwości przystąpienia do Sakramentu Pokuty w czasie tych uroczystości.
  3. W środę, od godziny 9.00 zapraszamy tak Panie jak i Panów do sprzątania kościoła na Święta Wielkanocne.
  4. Od czwartku rozpoczynają się Uroczystości Triduum Paschalnego. Porządek Wielkiego Tygodnia jest wywieszony w gablocie i poniżej.
    W czasie Triduum Paschalnego można uzyskać odpust zupełny biorąc udział we Mszy św. Wieczerzy Pańskiej, adorując Krzyż w czasie obrzędu liturgicznego w Wielki Piątek oraz odnawiając przyrzeczenia chrztu św. w czasie Wigilii Paschalnej. Przypominamy również o obowiązku zachowania postu i wstrzemięźliwości w Wielki Piątek. Można spożyć w ciągu dnia tylko jeden posiłek do syta. Zachęcamy do zachowania postu również w Wielką Sobotę.
  5. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę, kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  6. Tak jak przed świętami Bożego Narodzenia rozprowadzamy świece, tak przed Świętami Wielkanocnymi są rozprowadzane CHLEBKI MIŁOŚCI.
    Wierni, w ramach gestu solidarności z ubogimi będą mogli zakupić i włożyć do koszyczka ze święconką taki chlebek. Chlebek ten, jako swojego rodzaju symbol, może się znaleźć również na wielkanocnym stole. Ofiara za chlebek 5 złotych. Można ten chlebek nabyć w zakrystii.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś również miesięcznik „Cuda i Łaski Boże”. W „Niedzieli” artykuły o Wielkim Tygodniu wraz z Drogą Krzyżową. Artykuły związane ze stuleciem objawień fatimskich czy też artykuły o dwóch wielkich Polakach: Kardynale Stefanie Wyszyńskim i prezydencie Ryszardzie Kaczorowskim.

LITURGIA  WIELKIEGO  TYGODNIA

NIEDZIELA  PALMOWA

Obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy.
Z palmami w rękach wyznajemy naszą wiarę, że Chrystus jest obiecanym Mesjaszem. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach Świętych.

WIELKI  CZWARTEK

Wieczernik. Ostatnia Wieczerza. Ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Bierzcie i jedzcie to jest Moje Ciało. Bierzcie i pijcie to jest Krew Moja. To czyńcie na Moją pamiątkę.

MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ O GODZINIE 18.00. ADORACJA W WIELKI CZWARTEK W DOLNYM KOŚCIELE DO GODZINY 22.00.

WIELKI  PIĄTEK

Dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby za nas umarł. Dzień zadumy, skupienia i ciszy. Całujemy z szacunkiem Krzyż, na którym umarł Chrystus.

DROGA KRZYŻOWA O GODZINIE 16.00. NABOŻEŃSTWO WIELKOPIĄTKOWE O GODZINIE 17.00. ADORACJA PRZY GROBIE PANA JEZUSA DO GODZINY 24.00.

WIELKA  SOBOTA

ADORACJA PRZY GROBIE PANA JEZUSA OD GODZ. 8.00 DO GODZINY 20.00.

Poświęcenie pokarmów w kościele o godzinie: 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00. W kaplicy na Rajach o godzinie 11.00. W Brzozówce o godzinie 11.30.

UROCZYSTOŚCI  WIELKIEJ SOBOTY O GODZINIE 20.00.

Poświęcenie ognia, paschału i wody chrzcielnej. Święta i błogosławiona noc w czasie, której Zmartwychwstał Pan.

WIELKANOC – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

Zmartwychwstał Pan. Cieszcie się i radujcie, Alleluja, Alleluja. Chrystus Zmartwychwstał i my zmartwychwstaniemy.

UROCZYSTA REZUREKCJA O GODZINIE 6.00.

PONIEDZIAŁEK  WIELKANOCNY

Trwamy na rozważaniu tego wielkiego wydarzenia, jakim jest Zmartwychwstanie Pana.