OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17. 04. 2017 PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

włącz .

 1. Dzisiejsze ogłoszenia rozpocznę od podziękowań. Panu Bogu za ten piękny czas, który był nam dany. W sposób specjalny to podziękowanie będziemy chcieli wyrazić przez nasz udział w godzinie uwielbienia w środę o godz. 20.00.
  Dziękuję jeszcze raz ks. Profesorowi, ks. Pawłowi, za głoszenie rekolekcji.
  Dziękuję, wam Drodzy, za chrześcijańskie przezywanie czasu Wielkiego Postu, za udział w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żali. Za udział w rekolekcjach i przystąpienie do Sakramentu Pokuty. Za otwarte serce Chrystusowi w Komunii Świętej. Dziękuję za udział w Triduum Paschalnym i świętowanie czasu Zmartwychwstania Pańskiego. Państwu Sałkom dziękuję za przygotowanie kaplicy adoracji oraz grobu. Państwu Musiałom za dar kwiatów oraz za zakup i przywiezienie pozostałych.

  Dziękuję za ofiary na kwiaty. Jednemu Kółkowi Różańcowemu, oraz te, złożone do puszki.
  Dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowani w procesję rezurekcyjną. Począwszy od dzieci rzucające kwiatki aż do Panów niosących baldachim. Chcę podkreślić rolę, jaką mają do spełnienia ministranci w czasie tych uroczystości. Za obecność, za wypełnienie jej, bardzo dziękuje. Dziękuję ks. Piotrowi i jego młodzieży, za przeprowadzoną adorację tak w Wielki Czwartek jak i w Wielki Piątek. Dziękuję Księżom Wikariuszom, Panom Organistom, Panu Kościelnemu.
  Dziękuję Pani Wiesławie i Paniom, które pomagały jej sprzątać kościół.
  Dziękuję Panu Łukaszowi Krężel za nagrywanie naszych uroczystości, które będzie można oglądać na stronie internetowej naszej parafii. Wszystkim za każde okazane dobro, Bóg zapłać.
 2. Wielkimi krokami zbliża się czas Bierzmowania. Stąd też już i ostatnie ważne spotkania. Jedno z nich będzie miało miejsce we wtorek o godzinie 16.30. Obecność obowiązkowa.
 3. Przed nami Niedziela Bożego Miłosierdzia. W niedziele Miłosierdzia Bożego Msza św. o godz. 12.00 zostanie odprawiona w intencji tych wszystkich, wszystkich zwłaszcza Zakładów Pracy, którzy wspierają nasz Zespół Charytatywny jak również za osoby które pracują w tym Zespole. Ofiary złożone w tym dniu na tacę będą przeznaczone na Caritas, czyli dzieła miłosierdzia w Kościele Powszechnym.
 4. Diecezja kielecka dnia 29 kwietnia organizuje pielgrzymkę do Miechowa, do Grobu Bożego. Jako dawna diecezja kielecka i jako mieszkańcy pobliskiego Wolbromia zostaliśmy zaproszeni na tę pielgrzymkę. Informacja i program pielgrzymki jest wywieszony w gablocie. Podam tylko, że Msza św. o godz. 15.00.
 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Dziś tylko „Niedziela”. Tych, którzy zgłaszali chęć nabycia książki o Fatimie informuję, że można już ją nabyć w zakrystii.