OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23. 04. 2017 NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOZEGO

włącz .

  1. Dzisiaj druga niedziela wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Msza św. o godzinie 12.00 zostanie odprawiona /była odprawiona/ w intencji osób prywatnych oraz Zakładów Pracy, które wspierają nasz Zespół Charytatywny. Składamy również podziękowanie pracującym w Zespole Charytatywnym.
    Niedziela dzisiejsza rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Modlitwą i darem materialnym wspieramy potrzebujących. Dlatego ofiary z dzisiejszej niedzieli są przeznaczone na Caritas, czyli dzieła miłosierdzia Kościoła. Ofiarą, którą złożymy do puszki chcemy wyrazić solidarność z narodem syryjskim, przede wszystkim ze zrujnowanym Aleppo.
  2. W poniedziałek i wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
  3. Najbliższa niedziela, 30 kwietnia, będzie Niedzielą Biblijną. Będzie to pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Zachęcamy o wcześniejsze, dziesięciominutowe przybycie na Msze św. o godz. 10.30, 12.00 oraz 16.00. Przez te 10 minut będzie czytane Pismo św.
  4. Jak w każdą niedzielę tak i dziś zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
    W „Niedzieli” tematem numeru jest Boże Miłosierdzie, „Stąd iskra Miłosierdzia rozchodzi się na cały świat”, czy „Holowanie duszy do portu” to jedne z wielu artykułów poświęconych temu tematowi.
    Informujemy tych, którzy zapisali się na książkę o Fatimie, że już jest i można ją odebrać w zakrystii. A teraz związku z dzisiejszą Niedzielą Miłosierdzia odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.