OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30. 04. 2017 TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA

włącz .

 1. Przeżywamy dziś niedzielę zwaną Niedzielą Biblijną. Niedziela dzisiejsza jest również Niedzielą Narodowego Czytania Pisma Świętego. „Weź i Czytaj” list św. Pawła Apostoła do Galatów. Najlepiej by było przeczytać cały List do Galatów, lecz jeśli nie cały, to choć tyle, ile wskazuje zabrana karteczka o której mówił Ks. Tobiasz. Zachęcamy również do uczestnictwa we Mszach świętych tygodnia biblijnego, który jest przed nami.
 2. W poniedziałek, 1 maja, wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika – Patrona ludzi pracy. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
 3. W miesiącu maju odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci NMP. Litania Loretańska będzie śpiewana po Mszy św. popołudniowej. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach dzieci, młodzież i starszych. Zachęcamy do podtrzymania zwyczaju śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kaplicach.
 4. W środę uroczystość NMP Królowej Polski - Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Dzień modlitw za rodaków mieszkających na obczyźnie.
 5. W bieżącym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca maja.
  W piątek po Mszy św. o godz. 7.00 odwiedzimy chorych. Od godziny 17.00 będzie można przystąpić do Sakramentu Pokuty. Po Mszy św. o godz. 18.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa oraz nabożeństwo majowe.
  W sobotę o godz. 6.30 zapraszamy na modlitwę różańcową. Po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy o powołania oraz zmiana tajemnic różańca.
  Msza św. popołudniowa o godzinie 17.00 w czasie której Ks. Bp Piotr Skucha udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Wcześniej o godz. 15.30 Ks. Bp udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z OREW-u. Spowiedź dla młodzieży, świadków i rodziców w piątek o godz. 17.00.

  W związku z Sakramentem Bierzmowania, wyjątkowo w tym miesiącu, przygotowanie dla rodziców i chrzestnych, którzy będą chrzcić dzieci w miesiącu maju odbędzie się w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś dwumiesięcznik dla dzieci „Tęcza”, do odebrania w zakrystii, miesięcznik „Arka” miesięcznik „Wiara Patriotyzm i Sztuka” oraz tygodnik „Niedziela”.