OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14. 05. 2017 PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

włącz .

  1. W dniu wczorajszym przeżywaliśmy setną rocznicę pierwszego objawienia fatimskiego. Niech ta rocznica i spojrzenie na figurę MB Fatimskiej skłoni nas do zainteresowania się i pogłębienia znajomości objawień fatimskich.
  2. We wtorek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika. Św. Andrzej Bobola jest Patronem Polski i Warszawy. W poniedziałek, wtorek i środę na Mszy św. popołudniowej powiemy o trzech objawieniach się św. Andrzeja Boboli. W tym dniu swoje imieniny obchodzi Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda, honorowy obywatel Wolbromia. Naszą modlitwą wspierajmy pracę Prezydenta dla dobra naszej Ojczyzny.
  3. W niedzielę 21 maja na Mszy św. o godzinie 12.00 dzieci klas trzecich przystąpią do pierwszej Komunii Świętej.
    O godzinie 14.00 do pierwszej Komunii Świętej przystąpią dzieci z OREW-u.
    Wcześniej, bo w czwartek, przystąpią do Sakramentu Pokuty. Wspierajmy naszymi modlitwami te dzieci. Niech Chrystus, którego przyjmą w Komunii Świętej na zawsze zagości w ich życiu.
  4. Od 19 maja na ekranach kin można oglądać wyjątkowy film: „Teraz i w godzinę śmierci”. To wielka opowieść o sile modlitwy różańcowej. Ukazuje, że różaniec to modlitwa, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe. Zachęcamy do wybrania się do kina.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś miesięcznik „Cuda i Łaski Boże”. Dzisiejszy numer „Niedzieli” jest wyjątkowy. Wyjątkowy, ponieważ jest wiele artykułów związanych z objawieniami fatimskimi oraz z kolejną rocznicą zamachu na Papieża Jana Pawła II. Ponadto interesujący artykuł o niezwykłej osobie, jaką była Maria Okońska czy też artykuł o Władysławie Reymoncie autorze „Chłopów”, za których otrzymał nagrodę Nobla. Zaś dla rodziców, których dzieci przystępują do pierwszej Komunii św. jest artykuł „Pierwsza Komunia Święta”. Dodatkiem do „Niedzieli” jest dziś Adhortacja Apostolska Ojca św. Franciszka.
  6. W dolnym kościele na stoliku są ulotki informujące jak odmawiać różaniec oraz Nowennę Pompejańską. Są również obrazki z aktem oddania się przeciw niepokojom i zmartwieniom. Można je zabrać.