OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13. 08. 2017 DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

włącz .

 1. My gromadzimy się w naszej świątyni a pielgrzymi zdobywają już dziś Jasną Górę. O godzinie 19.00 będą uczestniczyć we Mszy św. a o 21.00 będą na Apelu Jasnogórskim.
  Przypominamy, że dziś w naszej świątyni  dodatkowo Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo fatimskie do godziny 20.00.
 2. W poniedziałek, 14 sierpień, oddajemy cześć św. Maksymilianowi Kolbe, męczennikowi Oświęcimia. Nie ma większej miłości jak oddać życie za drugiego. Uczmy się od św.   Maksymiliana takiej postawy wobec drugiego człowieka.
 3. We wtorek, 15 sierpień, uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. zostaną odprawione jak w każdą niedzielę. Po wszystkich Mszach świętych błogosławieństwo ziół i kwiatów.
 4. Arcybiskup Marek Jędraszewski, jak i przewodnik krakowskiej pielgrzymki, ks. Krzysztof, w imieniu pielgrzymów, składają podziękowania za otwarte dla nich drzwi waszych domów.
  Składamy również podziękowania ks. Tobiaszowi za zorganizowanie naszej dekanalnej pielgrzymki na Jasną Górę. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej pielgrzymce.
  Najbliższa niedziela, 20 sierpnia, będzie ostatnią niedzielą dla ks. Tobiasza jako wikariusza w naszej parafii. Będziemy, zwłaszcza modlitwą, dziękować ks. Tobiaszowi za pracę w naszej parafii. Zachęcamy również do indywidualnych podziękowań.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś miesięcznik „Cuda i Łaski Boże”. W tygodniku „Niedziela” warto przeczytać artykuły : Małżeństwo – największa miłość na ziemi. Pielgrzymowanie – życiodajny krwiobieg Europy. Witaj, Święta, Wniebowzięta, Niepokalana. Niemiec o Madonnie z Częstochowy czy też artykuł Bitwa o Polskę, bitwa o Europę.
  Można również nabyć „Gościa Niedzielnego”. W zakrystii jest jeszcze „Mały Gość” z płyną „Arka Noego”.