OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10. 12. 2017 DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

1. W drugą niedzielę adwentu modlimy się i pomagamy materialnie Kościołowi

Katolickiemu na Wschodzie.

Dziękujemy za ofiary składane na ten cel do puszek.

A że ofiarność wasza jest wielka świadczy o tym zbiórka z ubiegłej niedzieli na chore dziecko. Złożono ofiarę na sumę 6 844 zł. 63 gr. Rodzice dziecka i wolontariusze składają serdeczne podziękowania.

1. W najbliższą niedzielę, w naszej parafii, rozpoczną się rekolekcje adwentowe.

Rekolekcje poprowadzi Ojciec Redemptorysta.

W sobotę, 16 grudnia, rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus. W dni powszednie nowenna o godzinie 6.00, w niedzielę o godzinie 5.30.

Dnia 22 grudnia od godziny 7.30 będziemy odwiedzać chorych w parafii.

Już od dziś można zgłaszać te osoby w zakrystii.

Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie.

1. W zakrystii można zakupić świecę wigilijną. Mała świeca kosztuje 6 złotych, duża

15 złotych. Są jeszcze kalendarze ze św. Janem Pawłem.

Jest również, jak w każdą niedzielę, do nabycia prasa katolicka. Dziś miesięcznik „Cuda i Łaski Boże” Zostały jeszcze z ubiegłej niedzieli dwa numery miesięcznika „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”.

Tematem tygodnika „Niedziela” „Za wschodnią granicą”. Warto również zwrócić uwagę na artykuły : „Jak wierzyć”. „Jak żyć po bierzmowaniu” oraz na artykuły „Bezwstyd” oraz „Świąteczna łza”.

W zakrystii można nabyć kolejną książeczkę, tym razem „Wszystko o Bożym Narodzeniu”. Jak poprzednie cena 5 zł.  Dla maluchów rodzice mogą nabyć pod choinkę „Gwiazdkę Kolorowankę” w cenie 3 zł.

1. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Wolbromiu, organizują Wieczerzę Wigilijną w dniu 21 grudnia o godz. 11.00 dla osób samotnych, chorych i ubogich z terenu miasta i gminy Wolbrom. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie swojego udziału w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wolbromiu ul. Skalska 20 w godz. od 7-15.00 do dnia 15. 12. 2017 r.

Informacja ta jest zamieszczona w gablocie.

Zespół Charytatywny naszej parafii zaprasza osoby potrzebujące pomocy świątecznej

w najbliższy czwartek tj. 14 grudnia od godziny 10.00. Wejście do pomieszczeń Zespołu Charytatywnego drzwiami pod pochylnią.

1. Przypominamy, że w dniu 15 grudnia, czyli w najbliższy piątek, zbiórka zużytego

sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Ten sprzęt należy dostarczyć do godziny 11.30

a składamy ten sprzęt na parkingu przed kościołem.

1. W najbliższą niedzielę 17. 12. o godzinie 15.00 w Domu Kultury Jasełka, na które

zapraszają Siostry Karmelitanki i dzieci z Ochronki „Betlejem”.